4094, 1/17 Hp, 250 Rpm, 10:1, 10 Lb-in., 24A4BEPM-3F, 130 Vdc., With No accessory shaft, Permanent Magnet, Right Angle DC Gearmotor
Add to Cart for Discount
Adding to cart… The item has been added
Speed (rpm): 250
Rated Torque (lb-in): 10
Rated Voltage: 130V
Amps (24V Model): 2.6
Amps (130V Model): 0.48