4492, 1/29 Hp, 208 Rpm, 12:1, 7.1 Lb-in., 24A2BEPM-D3, 130 Vdc.,With accessory shaft, Permanent Magnet, Parallel Shaft DC Gearmotor
Add to Cart for Discount
Adding to cart… The item has been added
Speed (rpm): 208
Rated Torque (lb-in): 7.1
Rated Voltage: 130V
Amps (24V Model): -
Amps (130V Model): 0.3